Żaluzje drewniane czy bambusowe …..

Żaluzje jako elementy wyposażenia domu, dawno przestały pełnić jedynie rolę osłonową . Nie służą  już tylko do zasłaniania okna  przed ciekawskimi sąsiadami oraz przed przedostawaniem się zbyt dużej ilości promieni słonecznych.

Stały się one elementem zdobniczym, który wpływa także na estetykę wnętrza, potęgując jego atrakcyjność.

Ważnym czynnikiem jest odpowiedni dobór żaluzji, które będą pasowały do kolorystyki pomieszczenia oraz komponowały się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza.

Ważne jest też, byśmy skupili się  na materiale z jakiego została wykonana lamela żaluzji. Na rynku dostępne są lamele drewniane oraz bambusowe o  szerokościach 25 i 50 mm.

Drewno jest idealnym materiałem na wykonanie żaluzji. Jest to ekskluzywny produkt, po który coraz częściej sięgają klienci o wyszukanym guście, dla których  liczą się estetyczne walory montowanych w domu żaluzji.

Żaluzje drewniane są solidniejsze, bardziej odporne na wilgoć i temperatury. Jednakże są cięższe.  Zaletą żaluzji bambusowych jest niewątpliwie ich cieńsza struktura dzięki czemu po podniesieniu żaluzja składa się w mniejszy pakiet niż żaluzja drewniana.  Uwaga. żaluzje bambusowe nie nadają się do pomieszczeń o dużej wilgotności, np do łazienek. Pod wpływem wilgoci lamele mogą się odkształcać i deformować.

Drewniane elementy nadają atrakcyjności wnętrzu i sprawiają wrażenie poczucia prestiżu i dobrego smaku. Szlachetne rysy słoi przechodzących przez drewniane lamele subtelnie podkreślają naturalność, klasyczną elegancję. Różnorodne odcienie drewna idealnie wpasują się do koloru wnętrza, jak również sposobu jego urządzenia.

Żaluzje idealnie pasują do nowoczesnych i eleganckich biur, hoteli, sal konferencyjnych ale świetnie sprawdzą się w naszych mieszkaniach.