Jak dobrać tkaninę na rolety?

Głównym problemem, przed którym stajemy, wybierając rozwiązanie osłonowe, to zdecydowanie się na to, jak naprawdę chcemy się w pomieszczeniu czuć, czy ma to być jasne, pełne światła pomieszczenie, czy ciemniejsze tworzące doskonałą atmosferę intymności. Wybierając rolety, szczególnie do pomieszczeń z dużymi oknami musimy wyobrazić sobie, że stanowić one będą tak samo ważny element jak ściany. A więc na co się zdecydować?

Jasne, świetliste kolory najlepiej pasują w miejscach, gdzie chcemy stworzyć atmosferę przyjazności i przestrzenności, co daje nam poczucie energii i działa pozytywnie na nastrój. Wiemy, jak ważne ku temu jest światło, szczególnie wtedy, kiedy np. z powodu brzydkiej pogody cierpimy na jego brak. Jeśli więc naszym priorytetem jest utrzymanie pozytywnego nastroju i przyjemnej, promiennej atmosfery, to pójście w biel lub jasne kolory jest najlepszym pomysłem.

Ciemne intensywne kolory również pociągają swym wyrafinowanym urokiem. Skontrastowane z pomalowanymi na jasno ścianami przemienią lekką, przestrzenną atmosferę aranżacji w bardziej intymną sprzyjająca wyśmienitej relaksacji. Ciemne lub intensywniejsze kolory mogą też sprawić, że pomieszczenie wyglądać będą bardzo nowocześnie i oryginalnie.

Może się także zdarzyć tak, że będziemy chcieli połączyć oba style i uzyskać niezwykle oryginalny efekt. Idealnym rozwiązaniem wydaje się tu być zastosowanie rolet, które stworzą nam dwie atmosfery aranżacyjne np. roleta dzień-noc, którą możemy ustawić w dowolny sposób, by za pomocą większej ilości wpuszczanego światła uzyskać efekt jasności, bądź też zasłonić pasy i poczuć nieco bardziej magię i relaks w przyciemnionym pomieszczeniu.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego: www.stopsun.pl gdzie każda, nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie coś dla siebie.