Jak uchronić mieszkanie przed komarami? Moskitiery siatkowe i ramkowe.

Wszyscy z tęsknotą wypatrujemy pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Nikt, natomiast nie tęskni za komarami, wiadomo bowiem powszechnie, że ciężko jest się przed nimi uchronić. Wieczorem nie możemy otworzyć okien, bo owady te bez problemu dostają się do wnętrza mieszkania. Stosowanie chemicznych środków przeciw owadom jest ryzykownym pomysłem w pomieszczeniach mieszkalnych, po za tym jest to szkodliwe dla środowiska. Skuteczną ochroną przeciwko komarom jest zamontowanie w oknach i drzwiach moskitier. Sposób niezawodny, tani i przede wszystkim bezpieczny dla środowiska. Siatki moskitierowe wykonuje się z różnych materiałów: stali nierdzewnej, bawełny, ale najbardziej znane są siatki z włókna szklanego.

Jest wiele rodzajów moskitier, łatwo więc dopasować odpowiedni produkt do naszych wymagań. Najbardziej znane są siatki, które docinamy do wymiarów okna i przyklejamy taśmą do ramy okiennej. Pomysł dobry, ale po zdjęciu takiej siatki, nie nadaje się ona powtórnie do założenia. Bardzo dobrze sprawdzają się moskitiery ramkowe, gdzie siatka naciągnięta jest na aluminiowy profil. Montaż takiej moskitiery jest bardzo prosty , podobnie zresztą jak demontaż, a użyteczność – wieloletnia. Należy pamiętać, że aby moskitiera ramkowa służyłą nam wiele lat musimy ją zdemontować na zimę i schować.

WAŻNE: Od 2004 roku właściciele lokalów gastronomicznych, bądź innych punktów, gdzie prowadzi się obrót żywnością, są zobowiązani do zakładania moskitier w oknach otwieranych o czym mówi rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 kwietnia 2004 roku.