Rolety dachowe

Okna dachowe są problematyczne, jeśli chodzi o dobranie systemu osłonowego. Zupełnie nie spiszą się w tym przypadku tradycyjne zasłony i firany, które będą opadać pionowo, podczas gdy okno jest pochyłe. Podobnie spisałaby się zresztą roleta mini. Ale zawsze można znaleźć wyjście z sytuacji. Do pochyłych okien dachowych można montować rolety przeznaczone specjalnie do tego celu. Poruszają się one w prowadnicach, umożliwiających zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu na oknie.

Rolety dachowe dekoracyjne

Rolety dachowe dekoracyjne rozpraszają i przyciemniają światło, przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności. Wykonane z półprzezroczystego poliestru przepuszczają jednak światło, dlatego są dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka czy pokój dzienny.

Rolety dachowe zaciemniające

W sypialni i w miejscach, w których zależy nam na maksymalnym zaciemnieniu lepiej sprawdzą się rolety zaciemniające. Gwarantują one pełne zaciemnienie pomieszczenia bez względu na porę dnia i stopień nasłonecznienia. A wszystko dzięki warstwie (najczęściej syntetycznej bądź aluminiowej), którą powleczona jest tkanina. Rolety takie zapewniają także lepszą izolacyjność okna (aż do 33%). Przy wszystkich tych funkcjach mogą również pełnić z powodzeniem funkcję dekoracyjną.

Do rolet dachowych możemy wybrać różne warianty obsługi. Dostępny jest tradycyjny mechanizm manualny, lub automatyczny, sterowany za pomocą pilota zdalnego sterowania. Zasilane energią elektryczną albo ekologiczne, zasilane energią słoneczną.