Roleta zewnętrzna czy wewnętrzna?

Roleta zewnętrzna

Roleta zewnętrzna to najlepszy dodatek chroniący przed ciepłem słonecznym i przed światłem. Zamontowana od zewnątrz roleta najczęściej stosowana jest w oknach wystawowych i oknach sklepów,  ale znajduje także zastosowanie w prywatnych mieszkaniach. Składa się z pojedynczych listewek. Linka do mechanizmu umożliwiającego opuszczanie i podnoszenie rolet znajduje się wewnątrz pomieszczenia. Istnieje także możliwość sterowania roletami za pomocą pilota.

Zasłonięta roleta zewnętrzna zupełnie uniemożliwia zaglądanie do środka pomieszczenia. Stanowi także izolację termiczną i akustyczną. Dostępne są różne kolory rolet zewnętrznych, dzięki czemu łatwo dopasować je do każdej elewacji. Rolety zewnętrzne produkowane i sprzedawane są pod konkretny wymiar. Są stosunkowo drogim, ale bardzo skutecznym rozwiązaniem. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa oraz dyskrecję.

Chybionym rozwiązaniem jest zastosowanie takich rolet do osłony ciemnych pomieszczeniach, gdyż w takich warunkach doskonale sprawdzi się prosta roleta wewnętrzna, która zasłoni okno, nie zaciemniając całkowicie wnętrza. Rolety zewnętrzne nadają się do samodzielnego stosowania, ale zdecydowanie lepiej sprawdzają się w połączeniu z wewnętrznymi elementami wystroju okna.

Rolety wewnątrz pomieszczenia